زندگینامه

28-1

امیر طاهری به سال ۱۳۶۲ چشم به جهان گشود.در همان بهبوهه ی نوجوانی بود که  دل در گرو پنجه های هنرمند نوازندگان ویولن بزرگ ایران و جهان سپرد و در سن ۱۶ سالگی آموزش ویولن را نزد استاد تقی بهبودی آغاز نمود و پس از پشت سر گذاشتن دوره ی ابتدایی نوازندگی به کلاس درس استاد محمد رضا اتابکی راه یافت و  دوره ی نوازندگی ویولن را به تایید ایشان به پایان رساند.

پس از آن به تدریس در  آموزشگاه های موسیقی تهران و شهرستان های استان تهران پرداخت، در همین حین تحصیل در کنسرواتوار تهران  را نیز آغاز نمود و از حضور استاد کتایون مذکوری بهره برد.  علاقه ی روز افزون وی به کشف رمز و راز این  ساز محسور کننده منجر به علاقه ی وی به ساخت ساز شد  و در سن ۱۹ سالگی کار ساخت ویولن را به صورت جدی و حرفه ای آغاز نمود و از رهنمود های اساتیدی همچون دکتر حسن ریاحی، ارسلان کامکار و دکتر رحمت الله حجازی و… بهره برد.

ارتباط با سازندگان تراز اول جهانی و کسب اطلاعات تکمیلی از ایشان وی را با استاندار های جهانی ساخت ویولن آشنا نمود و این تنها آغاز راهی بود که وی تا به امروز پیموده است. امیر طاهری همواره به دنبال ناب ترین و به روز ترین اطلاعات در زمینه ی ساخت ویولن بوده که ماحصل این امر تحقیق، بررسی و ترجمه مقالات روز دنیا و به کاربستن و نتیجه گیری این اطلاعات در زمینه ساخت ساز بوده است. در همین اثنا بود که وی به عضویت انجمن ویولن آمریکا درآمد. امیر طاهری پله های ترقی را یک به یک پشت سر می گذاشت به طوری که در سالهای ۲۰۱۱، ۲۰۱۴و ۲۰۱۶  در نمایشگاه برترین های ادوات موسیقی   (Miamex) حضور یافته و موفق به کسب عنوان برند برتر ویولن گشته است.

photo_2016-09-06_01-21-55

از دیگر فعالیت های  وی در این زمینه می توان به حضور در نمایشگاه بین المللی ادوات موسیقی ۲۰۱۴ و نمایشگاه سازندگان ساز های دست ساز سال ۱۳۹۱ اشاره کرد. اما این پایان ماجرا نبود تحقیق و پژوهش های مداوم و خلاقیت امیر طاهری در حیطه تدریس و سازندگی ساز منجر به ثبت اختراع چندین محصول کمک آموزشی شد که این محصولات با نام تجاری راگا تولید و وارد بازار شده است.

بنای یک استودیوی تخصصی تست صدای ساز  به منظور بررسی و دستیابی به حداکثر کیفیت و مطابقت آن با استاندارد های جهانی از دیگر فعالیت های وی در زمینه ساخت و بهبود صدادهی ساز می باشد.

  • عضویت در انجمن ویولن آمریکا
  • همکاری با آموزشگاه موسیقی راه صبا(درجه ۱)
  • تدریس نوازندگی ویولن در آموزشگاه موسیقی حجازی( درجه ۱)
  • تدریس نوازندگی ویولن در آموزشگاه های موسیقی شهرستان های استان تهران
  • کسب سه دوره برند برتر ساخت ویولن در نمایشگاه های Miamex 2011 و ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶
  • حضور در نمایشگاه کشوری ساز های دست ساز ۱۳۹۱
  • حضور درنمایشگاه بین المللی ادوات موسیقی۲۰۱۴
  • عضویت در کانون سازندگان ساز خانه ی موسیقی
  • عضو انجمن سازندگان ساز کشور
  • طراحی و تولید محصولات کمک آموزشی و تخصصی نوازندگی ویولن (راگا)

با ما تماس بگیرید.