آموزش ویولن

شاید وقتی سخن از آموزش ویولن می شود افراد فکر می کنند که این آموزش مخصوص کودکان است و بزرگسالان نمی توانند و یا هوش کافی را ندارند تا ان ساز را یاد بگیرند و باید آرزوی نوازندگی را با خود به گور ببرند. اما این دیدگاه کاملا اشنباه است و این تنها حرف ما نیست زیرا که محققان زیادی این مورد را مطالعه کرده اند و محدودیت سنی را در آموزش ویولن رد کرده اند.


دانش آموزان موسیقی بزرگسالان اغلب توانایی های موسیقی خود را با شک و تردید از دست می دهند زیرا آنها گمان می کنند که همه ی  اسطوره های موسیقی از کودکی آن کار را شروع کرده اند. و به این جمله اعتقاد دارند که  “دوران کودکی تنها زمان یادگیری ابزارهای موسیقی است …”

در حالی که یادگیری درست برای پخش یک ابزار موسیقی در سن جوانتر، دارای مزایایی است، درست است که مغز بزرگسال قادر به ایجاد سیناپس های جدید عصبی است، و یادگیری کمی پیچیده می شود اما امکان پذیر است.

به عبارت دیگر، هیچ دلیلی وجود ندارد که شما نتوانید تبدیل به یک بازیکن بزرگ ویولن بالغ شوید – برای اولین بار در ۳۰ سالگی، ۵۰ ساله یا بیشتر، شما می توانید بهترین نوازنده شوید.

نکات عملی آموزش ویولن برای بزرگسال


۱- کمک از یک مربی خصوصی

بسیاری از بزرگسالان از مدرسه موسیقی محلی، و یا دیگر کلاس های مبتنی بر جامعه استفاده می کنند و تقریبا همه ی راه ها را انتخاب می کنند تا اینکه ارزیابی کنند که باید با کدام ساز کار خود را آغاز کنند.

این راه کمی کار شما سخت می کند چرا که شما باید در کلاس های گروهی شرکت کنید و این کلاس های گروهی برنامه های کاری موقتی را دارند و همچنین شاید هفته ای یکبار باشند که می تواند پروسه یادگیری شما را طولانی کند. و این نوع کلاس ها سطح آموزش های تقرییا پایینی را دارند.

اگر واقعا ویولن نوازی را دوست دارید برای علاقه تان خرج کنید. آموزش ویولن با یک مربی خصوصی می تواند راه شما هموار کند و به مانند یک فنر جهشی چند برابر را داشته باشید.

اگر به ویولون متعهد هستید، در آموزش خصوصی سرمایه گذاری کنید. بسیاری از مربیان به خانه شما می آیند تا همه چیز را برای شما آسان تر کند. این کلاسهای ۴۵ دقیقه ای تا یک ساعت طول می کشد به چند هفته – ارزش یا بیشتر از دستورالعمل گروهی رسیده معلم که به آن عادت کرده اید این امر به شما امکان می دهد بازخورد شخصی تر در مورد تکنیک خود، بینش به انتخاب های الهام بخش ترین موسیقی برای طعم و مزه و توانایی خودتان را فراتر از کلاس های گروهی ارائه دهید.


۲- جلسات تمرین را کوتاه تر کنید

قرار نیست تمرین های زیادی را انجام دهید و صبح تا شب در اتاق خود بمانید و به نوازندگی ویولن خود بپردازید می توانید بین زمان کار و خانواده،  روزانه ۳۰ تا ۶۰ دقیقه سنتی برای تمرین بگذارنید. این بدان معنی است که شما باید جلسات تمرینی کوتاه تر و کمتر را تمرین کنید.

می توانید درسهای خصوصی که با مربی خود داشته اید را ضبط کرده و آنها را درحین رانندگی گوش دهید و آن حرکات را در جلوی آینه ادای آن را در بیاورید.


۳- از برنامه های ویولون آنلاین استفاده کنید

برنامه های موسیقی آنلاین می تواند گزینه کم هزینه تری دربرابر مربی خصوصی باشد.  اگر آموزش خصوصی خارج از بودجه شما  باشد، از برنامه های موسیقی آنلاین خوب ، ویدیویی های آموزشی ، ورق های موسیقی، و غیره استفاده کنید.


۴- تمرین در طول ناهار

شما می توانید کمی از وقت ناهار خود را ه تمرین و آموزش ویولن اختصاص دهید و یا می توانید در ماشین خود تمرینات خحود را ادامه دهید و یا اگر فضای کاری مناسب این کار را دارید می توانید از آن محیط استفاده کنید و کمی تمرین کنید. حتی اگر هیچ کدام از این کار ها را نتوانستید انجام دهید می توانید با انگشتانتان حالت نوازندگی را بگیرید و تمرین کنید.

 ۵- با بچه های خود بازی کنید

آیا بچه های شما یاد می گیرند برای بازی کردن وسایل؟ چرا با آنها بازی نمی کنید – سبک گروهی؟ حتی اگر شما در سطوح مختلف بازی کنید، تمرین ویولن با فرزندتان و ابزار آن یک راه عالی برای توسعه مهارت های بدوی است – بدون ذکر مثال یک مثال بزرگی را از طریق ایجاد تمرین اولویت در حالی که آن را سرگرم کننده و خلاق برای بوت شدن است.


۶- من خسته نیستم

اگر به این فکر می کنید که شما برای تمرین خسته هستید، سرعت حرکت را از دست می دهید. اگر هیچ چیز دیگری نداشته باشید، ویولون را برای ۵ یا ۱۰ دقیقه برای تمرین کردن مقیاسها یا چندین روش از موسیقی جدید ببرید. حتی این تمرین به طور نمایشی بهتر از هیچ چیز نیست.

تبریک می گوییم که دیدگاه های غلط خود را کنار گذاشته اید و آموزش ویولن را انتخاب کرده اید و آن را به صورت جدی انجام می دهید.

فهرست مطالب

اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در google

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به چت
به کمک نیاز دارید؟
سلام میتونم کمکتون کنم؟