دیوید ادوارد کوچکترین ویولن جهان را ساخت

به تازگی یک موسیقی دان اسکاتلندی ویلونی را طراحی کرده است که تنها ۳.۸۱ سانتی متر اندازه دارد و به عنوان کوچکترین ویولن جهان شناخته می شود.

دیوید ادوارد” که خود یک عضو سابق از ارکستر سمفونیک اسکاتلند است نوازنده ویولن “سل” است و البته حرفه موسیقی را به خاطر تولید اسباب بازی های مینایتوری رها کرده است.

این هنرمند بیشتر زمان خود را در طول روز صرف ساخت وسیله های مختلف از جمله عروسک ها و ماشین های کوچک و مینیاتوری می کند. همچنین او وسایل عجیب با اندازه های کوچک نیز می سازد که از میان آن ها می توان به ریش تراش های مینیاتوری اشاره کرد.

این هنرمند ۷۶ ساله می گوید:” من برای این ویولن کوچک بسیار زحمت کشیده ام و مدت های زیادی وقت خودم را صرف آن کرده ام. این ویولن با تمام جزئیات ساخته شده است و به درستی نیز کار می کند.”

او این روزها روی این اثر هنری اش قیمتی بسیار بالا و در حدود یک هزار دلار گذاشته است. و در کتابهای گینس کوچکترین ویولن جهان نام دیوید رقم خورد. لازم به ذکر است که با این ساز می توان تمام نت ها را نواخت و کاربردی ساخته شده است. اما نواختن کار هر کس نیست و با یک وسیله بسیار ریز و با دقت کافی باید آن را نواخت زیرا که تارهای آنها بسیار ظریف است.

 

فهرست مطالب

اشتراک گذاری مطلب

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به چت
به کمک نیاز دارید؟
سلام میتونم کمکتون کنم؟