یادگیری و آموزش ویلن

یادگیری و آموزش ویلن می تواند به احساسات شما کمک فراوانی کند و شما را و احساساتتان را همیشه تازه و پر طروات نگه دارد. هیچ چیزی به اندازه اینکه شما بتوانید اهنگ مورد علاقه خودتان را بنوازید نیست.

وقتی شروع به یادگیری و آموزش ویلن می کنید باید با خود روراست باشید و تمام نقاط ضعف و قوتتان را بشناسید.اگر شما یک نوازنده ویلن آماتور هستید باید تمرین های خود را زیاد و تئوریک کنید تا بتوانید به خوبی این ساز را یادگرفته و بنوازید.

اگر در مقابل شما یک متن آهنگ را قرار دهند مسلما شما هیچ چیزی از آن نمی دانید و با خود می گویید این دیگر چه زبانی است. و علامت های ان برایتان نامفهوم باشند. آموزش ویلن و یادگیری آن مانند یادگیری یک زبان جدید است مانند همان باید از اول الفبای آن را یادبگیرید سپس با الفبا جملاتی را برای خودتان درست کنید.

اما ایان آموزش ویلن به راحتی قابل یادگیری نیستند و احتیاج به تلاش و زمان زیادی را لازم دارد. بهترین تمرین ویولن برای شما تلاش برای خواندن موسیقی است، مانند تلاش برای شناسایی کلیدها و علامت ها. معلم ویولن میتواند به شما کمک کند و یاد دهد که کدام تمرین ها را امتحان کنید.

یادگیری و آموزش ویلن

تمرینات ریتم

تفاوت قابل ملاحظه ای بین نوازندگی تئوریکی و ایجاد یک احساس خوب ریتم وجود دارد. برخلاف یادگیری نت ها و کلیدها، تمرینات ریتم میتواند با یا بدون ویولن انجام شود و حتی با آرشه یا بدون آن باشد. سعی کنید که موارد زیر را امتحان کنید:

یکی از بهترین تمرینات ویولن حتی بدون ابزار و وسیله این است که به موسیقی مورد نظر و تمریناتتان توجه کنید و نت ها را بخوانید و توجه ویژه ای به قسمت های سخت داشته باشید. به ضرب و ریتم های پیچیده توجه کنید.

با ویولن تان-اما بدون آرشه- تکنیک های pizzicato و مهارت های ریتمیک را با کشیدن رشته ها درحالیکه موسیقی تان را میخوانید، تمرین کنید. اگر زمان بندی درونیتان برای نگه داشتن ریتم خوب نیست، یک اپلیکیشن metronome را برروی گوشی هوشمندتان نصب کنید.درنهایت آرشه تان را به تمرینات ریتم اضافه کنید. سرعت کمان را تنظیم کنید چون برروی ریتم و تن موسیقی شما تاثیر میگذارد.

آرشه ویولن را کنار بگذارید

یکی دیگر از تمرینات ویولن که میتوانید برای قدرت انگشتان هر دو دستتان انجام دهید، تمرینات ریتم pizzicato میباشد. تمرینات انگشت و گوش ها را به طور همزمان انجام دهید. تغییر رشته ها و تغییرات موقعیت در همان رشته ها را تمرین کنید. به موقعیت دستتان توجه دقیق داشته باشید: خوانندگان معمولا جلوی آینه تمرین میکنند تا مطمئن شوند که هیچ چیزی روی تکنیک های آنها تنش ایجاد نمیکند، و این یک روش خوب برای شما به عنوان یک ویولونیست نیز میباشد که میتوانید از آن استفاده کنید. ناخن هایتان را همیشه کوتاه نگه دارید و اطمینان حاصل کنید که از انگشتانتان درست استفاده خواهید کرد.

آرشه ویولن را بردارید

هنوز در آینه نگاه کنید، نگاه کنید که چکونه آرشه را در دستتان نگه داشته اید، آیا بطور کامل در دستتان انعطاف دارد تا بتوانید به راحتی آن را حرکت دهید؟ وقتی مطمئن شدید که به درستی در دستتان قرار گرفت، ترکیبی از نت های طولانی را تمرین کنید، حواستان باشد که انگشتان دست چپتان ، بین نت ها نلغزند. اپلکیشن هایی برای تنظیم ویولن وجود دارد، اما lite ,Clear tune دو اپلیکیشن خوب هستند.

کنترل آرشه بیشتری به دست آورید. با تعویض بین قرار دادن آرشه روی زه مفرد و گرفتن آرشه روی زه دوتایی در یک بار به آن توقف دو گانه میگویند.

سعی کنید برای تمرین ویولن از یک معلم خوب استفاده کنید تا تمرین هایتان را اصلاح کند. چشم ها و گوش هایتان را تمرین دهید تا بدانید که چکار میکنید. بد نگه داشتن آرشه ویولن و یا حتی طرز ایستادنتان اگر توسط یک فرد حرفه ای اصلاح نشود میتواند آسیب زا باشد. موفق باشید.

 

فهرست مطالب

اشتراک گذاری مطلب

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به چت
به کمک نیاز دارید؟
سلام میتونم کمکتون کنم؟