یادگیری ویولن چقدر طول میکشد؟

سرعت یادگیری ویولن مهمترین چالش هنرجویان است. اولین و مهمترین نکته در تعیین سرعت یادگیری هر سازی، هدف شما از یادگیری آن است. فراموش نکنید که هدف شما در روند پیشرفتتان بسیار موثر خواهد بود. به عنوان مثال اگر شما به دنبال آموزش سه تار هستید، چقدر عاشق سازتان هستید؟ چقدر زمان برای آن تخصیص می دهید؟ به دنبال چه سطحی از نوازندگی هستید؟

سوالاتی که در سرعت یادگیری ویولن مهم است؟

سرعت یادگیری ویولن
سرعت یادگیری ویولن

قبلا چقدر آموزش دیده اید؟

داشتن پیشینه شنیداری شما به عنوان مثال شنیدن نغمه های ایرانی، ردیف موسیقی، موسیقی فولکلور می تواند کمک زیادی به سرعت یاد گیری شما و درک بیشتر آن کند.داشتن گوش موسیقایی (آشنایی با صداها، درک فالش بودن یا نبودن یک صدا، درک خوش صدا یا بد صدا بودن، …) بسیار کمک کننده است. اگر قبلا ساز دیگری می نواختید حتما با اصول اولیه سازها آشنا هستید و این موضوع می تواند کمک کننده و یا در برخی موارد می تواند بازدارنده باشد.

برای مثال اگر تار می نواختید، به سرعت می توانید شروع به نواختن سازهایی چون رباب، عود، سه تار و … کنید و در مدت کوتاهی برر تکنیک های آن ساز جدید مسلط شوید، اما شاید در یادگیری گیتار یا ویولن به کمی مشکل و سختی برخورد کنید.

آنچه که بر اساس تجربه ی اساتید موسیقی پس از سالها ممارست و کار با هنرجویان موسیقی مشخص است، پیشرفت هر شخص به نسبت استعداد یادگیری آن شخص متفاوت است. اما چیزی که مهم تر از استعداد می باشد پشتکار و ممارست است و تمامی روش های آموزشی نیز مفید خواهد بود.

در طول روز چقدر تمرین می کنید؟

تمرینات روزانه ی شما (حتی اگر روزی ۱۰ دقیقه بطور مداوم باشد) رابطه مستقیم با پیشرفت شما (سرعت و کیفیت یادگیری) خواهد داشت. تمرینات طولانی اما بصورت منقطع و با فواصل نامنظم تاثیر خوبی بر پیشرفت هنرجو نخواهد داشت.

آیا مربی دارید؟

استاد مناسب لزوما به معنی بهترین استاد نیست! استادی که بتواند با تدریس و دادن تمرین های مناسب و به جا به پیشرفت نوازنده کمک کند.

کدام روش را انتخاب کرده اید آنلاین یا حضوری؟

مسلما روشهای سنتی آموزش موسیقی بخصوص در موسیقی ایرانی که در آن علم موسیقی بصورت سینه به سینه منتقل می شد ایده آل ترین روش است اما موانعی نیز برسر راه خود دارد که با پیشرفت تکنولوژی و بسترهای ارتباطی این موانع برطرف شده اند. امروزه شما می توانید از آموزش موسیقی آنلاین بهره برده و با بهترین اساتید کشور برای آموزش خود در ارتباط باشید. وب نوازان اولین سایت رسمی برگزاری جلسات آموزش موسیقی آنلاین می باشد تا این نیاز عاشقان موسیقی را مهیا نماید.

گاهی به اشتباه گفته می شود که مثلا تار یا ویولن سخت ترین ساز یا مثلا سنتور راحت ترین ساز ایرانی است! این جمله تنها برای مراحل ابتدایی آموزش موسیقی صحیح می باشد و نوازنده حرفه ای شدن برای تمامی سازها دشواری خاص خود را دارد.

 

مقالات دیگر:

 

شما عزیزان علاقمند می توانید برای سفارش ساخت ویولن خود با ما تماس بگیرید و یا اگر به نوازندگی و اموزش ویولن علاقمند هستید باز هم می توانید با فرمی در سایت آموزشگاه ماهون پر کنید و از ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

فهرست مطالب

اشتراک گذاری مطلب

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به چت
به کمک نیاز دارید؟
سلام میتونم کمکتون کنم؟