آنتونیو استرادیواری چه کسی بود؟

آنتونیو استرادیواری در سال ۱۶۴۴ در کرمانو ، ایتالیا متولد شد. در سن ۱۲ سالگی ، وی به عنوان شاگردی با ویولونیست معروف نیکولو آماتی شروع به کار کرد. وی با اضافه کردن آنچه که از آماتی آموخته است ، شروع به ساخت ویولن هایی می کند که هیچ کس دقیقا نمی داند چگونه است ، اما امضای خودش را می افزاید.

آنتونیو استرادیواری

اولین ویولن های بدون امضا در سال ۱۶۶۶ ساخته شد. علاوه بر این ، سازهای وی شامل ویولن سل ، ویولن سل ، ویولا ، اود ، گیتار و چنگال است. گفته می شود تعداد سازهایی که وی در طول زندگی خود ساخته است از ۱۱۰۰ فراتر رفته و ۵۱۲ مورد از آنها ویولن بوده اند. امروزه حدود ۶۵۰ ساز استرادیواریوس وجود دارد

اگرچه ویولن های استرادیواری قرن ها ساخته شده اند اما از کیفیت صدای آن فراتر نرفته است. او یک استاد است که فرم نهایی خود را به ویولن داده است و ویولن هایی که وی تولید کرده است از جمله ارزشمندترین ها امروز است.

کارهای آنتونیو استرادیواری

گفته می شود که او با دقت زیادی از چوب گرفته تا لاک الکل کار می کرد. ترکیب لاک با رنگی از نارنجی تا قرمز در دست بررسی است. دلیل اینکه ویولن ها از صدای بی نظیری برخوردار هستند ، معمولاً درخت صنوبر است که از آنها استفاده می شود

البته سؤالاتی از این دست سالها مورد بررسی قرار گرفته است. به طور خلاصه؛ این تحقیق که در مجله Ceed Proceedings of Royal Society er منتشر شده است ، اظهار داشت که ویولن های Stradivarius صدای قدرتمند و کامل خود را در نتیجه یک خطا در فرایند تولید دارند.

نشان می دهد که Stradivari با خطای ۲٪ باعث ایجاد سوراخ ها می شود. این جفت متشکل از یک پزشک آمریکایی و یک سازنده ویولن هلندی ، چگالی ویولن ها را با استفاده از توموگرافی کامپیوتری اندازه گیری می کردند ، که برای اندازه گیری چگالی ریه بیماران مبتلا به آمفیزم استفاده می شود ، و اینکه شدت درخت در ویولن های استرادیواری نزدیک به برابری است ، که به نوبه خود بر ارتعاشات صدا نیز تأثیر می گذارد.

همچنین عده ای نیز ادعا کرده اند که این صنعتگر مشهور درختان را در آب در زیرزمین های خصوصی نگه داشته است یا اینکه ساختار شیمیایی مواد از رطوبت منطقه ای که او در آن زندگی می کرده تغییر کرده است.

سرانجام ، در نتیجه تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه تگزاس ، توضیح داده شده است که بوراکس به عنوان یک ماده شیمیایی در ویولن ها استفاده می شود. اگرچه این تحقیقات برای مدت زمان طولانی ادامه داشته است ، هیچ استریوی مهارتی نتوانسته است یک ویولن را تحت الشعاع قرار دهد.

به نظر شما این ویولن ها چقدر با ارزش هستند؟

درمورد این موضوع به طور خلاصه با مثالهایی صحبت خواهیم کرد. روسیه تمام ویولن های ساخته شده از استرادیواری را که با تصمیم دولت در زمان اتحاد جماهیر شوروی فروخته شده بود ، در اروپا جمع آوری کرد. بعداً وی این ویولن ها را به عنوان هدیه ای برای شخصیت های مهم ویولن در کشورش هدیه داد ، به شرطی که تا زمان مرگش بماند. ویولن استرادیواریوس که در یک حراج آنلاین در سال ۲۰۱۱ با ۱۵.۹ میلیون دلار فروخته شد ، به یکی از گران ترین سازهای جهان تبدیل شده است. مشخص است که دیوید گرت ویولن کلاسیک به طور اتفاقی ویولن استرادیواریوس را در یک کنسرت شکست و ۱۰۰ هزار یورو برای تعمیر او پرداخت. همچنین مشخص است که هنرمندانی بودند که ویولن استرادیواریوس را بازی می کردند.

در کشور ما ، ویلا مشهور ویولن ویلو ایلا Erduran معروف است که ویولن استرادیواریوس دارد که در کنسرت هایش از آن استفاده می کند.

آنتونیو استرادیواری ، که در طول زندگی مشهور شد ، در ۱۸ دسامبر ۱۷۳۷ درگذشت. پس از مرگ وی ، پسرانش که می خواستند کار خود را ادامه دهند ، ناکام ماندند زیرا استرادیواری کار خود را تا آخر عمر انجام داد. به او گفته می شود كه وی به فرزندان خود آثار بی اهمیت درجه دوم را نشان داد و دقیقا به او آموزش نداد كه چگونه ویولن های خود را بسازد.

پس از مرگ وی ، استرادیواریوس ویولونی تولید کرد که توسط پسرانش و همچنین بسیاری از مارک های دیگر با این نام تولید شده است. با این حال ، در سال ۱۹۵۷ ، کلمه dır replica bu به این مارک ها اضافه شد.

فهرست مطالب

اشتراک گذاری مطلب

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به چت
به کمک نیاز دارید؟
سلام میتونم کمکتون کنم؟