محصولات راگا

آموزش ساخت ویولن

هدایت کننده آرشه

یکی از مشکلات متداول که در بیشتر موارد هنرجویان ویولن برای اصلاح آن نیاز به انرژی و تمرکز فراوان دارند و از طرفی هنرآموزان نیز نسبت به آن حساس می باشند طرز صحیح حرکت آرشه بر روی سیم است.

استفاده از هدایت کننده آرشه ضمن اینکه جهت و زاویه حرکت آرشه بر روی سیم را کنترل می نماید برای هنرجواین امکان را فراهم خواهد آورد تا تمرکز خود را بر بخشهای دیگر معطوف کند. مسلما پس از مدتی تمرین، دست زاویه حرکت مناسب را پیدا کرده و طبق عادت و بدون استفاده از هدایت کننده، آرشه را در زاویه مناسب خود بهحرکت در خواهد آورد

کلیفون حاوی پودر فلز

فلزاتی مانند طلا ، نقره و مس به دلیل صدادهی مطلوب در ساختار سیم های ویولن کاربرد فراوان دارند. استفاده از این فلزات در کلیفون ضمن بهبود صدای ساز به نوازنده این اختیار را می دهد که با انتخاب نوع فلز درون کلیفون صدای ساز خود را تعدیل کند، به این معنی که با انتخاب کلیفون مورد نظر صدای مطلوب خود را بدست آورد.

این کلیفونها برای اولین بار در آلمان و به صورت دست ساز وارد بازار شد و هم اکنون بسیاری از نوازندگان حرفه ای از این نوع کلیفونها استفاده می نمایند.

* افزایش حجم صدا

* افزایش غنا و شفافیت صدا

* کاهش سر و صدای پس زمینه

* کاهش گرد و غبار

*تحمل نسبی نوسانات رطوبت و درجه حرارت

*مقرون به صرفه

لازم به ذکر است که هم اکنون بسیاری از شرکتهای سازنده، از عناصر شبه فلز در کلیفونهای خود استفاده مینمایند که از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند.

آموزش ساخت ویولن
آموزش ساخت ویولن

نشانگر جای انگشت

از آنجا که تشخیص صدای صحیح نت ها توسط هنرجویان مبتدی امکانپذیر نیست، پیدا کردن جای صحیح انگشتها و به خاطر سپردن آن بسیار دشوار می نماید.

حتی برخی هنرجویان پیشرفته تر که انگشت گذاری را به صورت نسبتا صحیح انجام می دهند قادر به شناسایی نام نت مربوطه (خصوصا درپوزسیون های بالاتر) از روی جای انگشت نیستند. چسباندن موقتی برچسب نشانگر بر روی گریف به هنرجویان در شناسایی سریعتر صداهای اصلی و نام نت کمک می نماید.

تمیز کننده و براق کننده

این دستمال آغشته به موادی است که ضمن پاک کردن غبار، جلای اولیه ساز را بدون آسیب رساندن به رنگ آن باز می گرداند.

آموزش ساخت ویولن
آموزش ساخت ویولن

فرم دهنده مچ دست

با ما تماس بگیرید.