مزایای آموزش ویولن

مزایای آموزش ویولن می توان به دو دسته تقسیم کرد. هم جسمی و هم روحی زیرا ساز ویولن سازیست که می تواند فشار روحی شما را کاهش دهید و یا حتی می توان برای درمان انواع بیماری ها استفاده کرد این ساز همانند سازهای دیگر روح و جسم شما را جلا می دهد و به شما کمک می کند تا راحتتر و شادتر زندگی کنید. در اصل کار موسیقی همین است که شما را از مادیات و مشکلات زندگانی برنهاند و به دنیای پر از آرامش ببرد.

تا به حال شده که در هنگام ناراحتی یا خوشحالی آهنگی را گوش دهید و یا آهنگی بنوازید و احساس کنید که برای لحظه ای در این دنیا نبوده اید و به آرامش رسیده باشید . در این مقاله درباره مزایای آموزش ویولن برای شما سخنانی را خواهیم داشت پس با ما همراه باشید.

مزایای آموزش ویولن

تحقیقات نشان می دهد که یادگیری یک ابزار موسیقی برای کودکان و بزرگسالان مفید است و حتی ممکن است برای بیماران ناشی از آسیب های مغزی نیز مفید باشد.

کاترین لودای، متخصص روانشناسی دانشگاه وستمینستر، “موسیقی احتمالا چیزی منحصر به فرد دارد.” “این باعث تحریک مغز ما به نحوی بسیار قدرتمند می شود که به دلیل ارتباط عاطفی ما با آن می باشد.”

نواختن یک ساز موسیقی یک تجربه غنی و پیچیده است که شامل ادغام احساسات از قبیل حس بینایی، شنوایی و لامسه، و همچنین حرکات خوب است و یادگیری انجام این کار می تواند تغییرات طولانی مدت در مغز ایجاد کند.

 

مزایای آموزش ویولن

 

تغییرات در ساختار مغز با آموزش موسیقی

موسیقیدانان حرفه ای، کارآموزان بسیار ماهر هستند که سال ها آموزش و تدریس خصوصی را می گذرانند و آزمایشگاهی طبیعی را فراهم می کنند که دانشمندان علوم اعصاب می توانند مطالعه کنند که چگونه چنین تغییراتی که به عنوان یک تغییر ماندگار وابسته به تجربه شناخته می شود در طول عمر آنها رخ می دهد.

مطالعات اولیه اسکن مغز نشان داد تفاوت های قابل توجهی در ساختار مغز موسیقیدانان و غیر موسیقیدانان در سنین مشابه وجود دارد. به عنوان مثال، corpus callosum، یک مجموعه عظیم از فیبرهای عصبی که دو طرف مغز را متصل می کند، در موسیقیدانان و نوازندگان به طور چشمگیری بزرگتر است.

مناطق مغز درگیر در حرکات، شنوایی و توانایی های فضایی نیز در نوازندگان حرفه ای کیبورد بزرگتر است. منطقه ای که به پردازش احساسات لامسه از دست چپ اختصاص داده شده است در نوازندگان ویالون بزرگتر و گسترده تر است.
آموزش موسیقی و سطح آگاهی

این مطالعات، داده ها را از گروه های مختلف افراد در یک زمان مقایسه کرده است. به این ترتیب، آنها نمیتوانستند تعیین کنند که آیا تفاوتهای مشاهده شده در واقع توسط آموزش موسیقی ایجاد شده است یا اینکه تفاوتهای آناتومیک موجود، بعضی از آنها را به سوی نوازندگی سوق داده است.

اما بعدا، مطالعات طولی که افراد را در طول زمان پیگیری می کنند، نشان داده است که افراد جوان که ۱۴ ماه تمرین های موسیقی دارند، تغییرات ساختاری قابل توجه (pdf) و عملکرد مغزی (pdf) بهتری در مقایسه با کسانی که این کار را نمی کنند، نشان می دهند.

با این همه، این مطالعات نشان می دهد که یادگیری و نواختن یک ابزار موسیقی نه تنها حجم سلول های خاکستری را در مناطق مختلف مغز افزایش می دهد بلکه می تواند ارتباطات طولانی مدت بین آنها را تقویت کند.

تحقیقات دیگر نشان می دهد که آموزش موسیقی همچنین حافظه کلامی، استدلال فضایی و مهارت های سواد آموزی را تقویت می کند، به طوری که نوازندگان حرفه ای معمولا در مقایسه با افراد غیرموسیقی گرا در این توانایی ها بیش از پیش پیشرفت می کنند.

 دومین مزایای آموزش ویولن بالا بردن توانایی جسمی

افزایش قدرت بازو درنواختن ویولن :  شما ممکن است در اوایل کار، در مدت زمان کوتاهی احساس خستگی کنید. این امر کاملا طبیعیست. همچنان که ماهیچه های بازو و بالا تنه شما قویتر میشوند، این مشکل هم ناپدید میشود.

تقویت ژست در نواختن ویولن: یکی دیگر از مزیت های نواختن ویولن این است که این کار نیازمند صاف و مستقیم نشستن است. شما خواهید یافت که کمر و شانه هایتان قویتر شدند و میتوانید با حالت بهتری، بالا تنه خود را تقویت کنید.

 

فهرست مطالب

اشتراک گذاری مطلب

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به چت
به کمک نیاز دارید؟
سلام میتونم کمکتون کنم؟