بهترین سازنده ویلن

اگر شما هم از علاقه مندان به ویولن باشید حتما دوست دارید بدانید که بهترین سازنده ویولن در دنیا چه کسی یا چه کسانی هستند؟ و یا آیا مراکزی برای ساخت ویولن و یا آموزش ساخت ویولن وجود دارند یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

آندرا آماتی ، اولین سازنده ویلن اهل کرمونا – بزرگترین مرکز ساخت ویولن – است که نامش ثبت شده است. نوه آندرا، فرزند پسرش هیرونیموس ، نیلوکو  آماتی است که همچون پدربزرگ و پدرش شغل آنها را برگزیدند و احتمالاً مهمترین فرد این خانواده بوده است. در ۱۶۳۰ که طاعون در کرمونا افراد زیادی را از بین برد، نیکولو بدون هیچ وارث بلافصل، شاگردانی را پذیرفت که از میان ایشان می توان از فراچسکو روجری و جی. بی. راجری  نام برد. امّا مشهورترین آنها، با اختلافی فاحش با دیگر شاگردانش، انتونیو استرادیواری (۱۶۴۴ – ۱۷۳۷) بود. قدیمی‌ترین کار استرادیواری که تاریخ ۱۶۶۶ را دارد، حتی امروز نیز نمونه‌ای از خلاقیت سترگ است. ویولن ساخته آنتونیو استرادیواری  ساخته شده در سال ۱۷۱۶ احتمالاً گرانبهاترین ویولن دنیاست.
این دو خانواده یعنی آماتی و استرادیواری مهمترین سازنده ویلن بودند امّا بعد از آنها می‌توان از گورانری ، جورپه دل جسو  و کارلو برگونزی  نام برد.

ساز ساخته توسط آندره اماتی
ساز ساخته توسط آندرا آماتی

۵ نفر از بهترین سازنده ویلن در جهان

آنتونیو ویلوودی

بهترین موسیقیدان تمام وقت آهنگساز ایتالیایی درخشان و ویولونیست، که در ۱۷-۱۸-قرن زندگی می کردند – عنوان بهترین ویولونیست آنتونیو ویوالدی در جهان است. او نویسنده بسیاری از آثار است، اکثر آنها کنسرت برای ویولون است. یکی از بهترین آثار شناخته شده او – یک چرخه “فصول”. ویوالدی نویسنده بیش از اپرا ۴۰ کا است. تمام زندگی خود آهنگساز بزرگ در ایتالیا زندگی می کرد، اما در ۱۷۴۰ او به وین رفت، جایی که کمتر از یک سال در فقر کامل مرد.

Arcangelo Corelli

آهنگساز ایتالیایی، بنیانگذار یک بازی ویولون مجازی، که در قرن ۱۷-۱۸ در رم زندگی و کار کرد. نویسنده بسیاری از سونات های ویولون، آهنگ های او بعدها به عنوان راهنما برای یادگیری این بازی در سبک گسترده ای تبدیل شد. او با شیوه شفاهی و بیانگر، اما در عین حال سریع و به طرز وحشیانه ای از اعدام متمایز بود.

لئونیداس کاواکوس

سه بهترین از بهترین ویولونیست های موسیقی جهان یونانی، برنده جایزه موسیقی معتبر Leonie Sonning-2017 را باز می کند. او در آتن در ۱۹۶۷ متولد شد، از کنسرواتوار آتن و یونان فارغ التحصیل شد، در دانشگاه هندی تحصیل کرد (معلم – جوزف گینگولد). در حال حاضر لئونیداس در حال کار بر روی یک آلبوم انفرادی و رویاهای انجام همه کارهای بهترین سازندگان در تاریخ بشر است.

نیکلو پگانیینی

نه تنها با استعداد – یک ویولنیست درخشان است که موسیقی آن نمی تواند کپی شود و یا تکرار شود. در تاریخ، شاهدانی که در کنسرت استاد بزرگ حضور داشتند، زنده ماندند. آنها ادعا کردند که نیکلاو در طول اجرای نمایش یک سایه شیطانی پشت سر او را دید و احساس ناخوشایندی غیرمعمول داشت. از اطلاعات ایدهآل بیرونی (بسیاری از سازندگان زشتی را فراخواندهاند)، او از محبوبیت دیوانه در میان جنسیت عادلانه برخوردار بود. پس از مرگ Paganini به ارتداد متهم شد، بدن موسیقیدان تنها در ۶۵ سال پس از مرگش دفن شد.

فریتس کریسلر

بعدا در لیست ما یکی از بهترین ویولونیست های جهان است که بیوگرافی آن به درستی می تواند به عنوان پایه ای برای یک فیلم دراماتیک استفاده شود. موسیقیدان و آهنگساز مشهور اتریشی از قرن ۱۹، او شاهکارهای واقعی را نوشت و برای یک شیوه خاص و به راحتی قابل شناسایی از آن بازی مشهور بود. در ۱۸۷۵ متولد شد، در ۱۸۸۷ او جایزه اول را به دست آورد و با استعداد خود با اطمینان اعلام کرد. در طول زندگی خود، کریزلر موسیقی منحصر به فرد نوشت. قبل از مرگ او، او در یک تصادف بود و در اثر صدمات او جلسه خود را از دست داد و از این فرصت برای شنیدن آنچه که خودش اختصاص داده بود، از دست داد.

 

شما عزیزان علاقمند می توانید برای سفارش ساخت ویولن خود با ما تماس بگیرید و یا اگر به نوازندگی و اموزش ویولن علاقمند هستید باز هم می توانید با فرمی در سایت آموزشگاه ماهون پر کنید و از ما مشاوره رایگان دریافت کیند.

 

مقالات مرتبط با اموزش ویولن:

فهرست مطالب

اشتراک گذاری مطلب

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به چت
به کمک نیاز دارید؟
سلام میتونم کمکتون کنم؟