۱۴ نکته طلایی برای تمرین ویولن

شما در نهایت درس های اول خود را در ویولن گذرانده اید و آماده هستید تا تمرین ویولن خود را شروع کنید اما نمی دانید که از کجا شروع کنید. مشکلی نیست. اگر اصول اولیه را می دانید، می توانید معلم خود باشید.

تا زمانی که تمرکز کرده اید و خود را آماده کرده اید تا در این کار پیشرفت کنید.عزم خودتان را برای موسیقی جزم کنید، انتقاد کنید و شروع به تمرین کنید. تمرین کردن ویولن مهم ترین نکته شنیدن صوتها است یعنی شما باید آنقدر تمرین کنید که وقتی نتی را می بینید صدای آن را در گوشتان بشنوید .

همچنین قبل از تمرین ویولن سعی کنید نت ها را بخوانید و حتما سعی کنید مثل آواز بخوانید تا آهنگش در ذهنتان باقی بماند و سپس شروع به نواختن کنید . وقتی تمرین ویولن می کنید همیشه یک مداد در دست داشته باشید تا برگه ی موسیقی ویولنتان را با نکات و یادداشت های مفید علامت گذاری کنید.

بهترین زمان تمرین خود را پیدا کنید.

بهترین زمان تمرین خود را پیدا کنید. این که آیا اشخاص تمرین ویولن، بسکتبال، و یا هر گونه آموزش خود را در چه زمانی قرار می دهند، بستگی به هر شخصی دارد که در طول روز در چه زمانی در اوج خود هستند. آیا وقتی بیدار می شوید، و انرژی می گیرید قادر به پذیرش جهان هستید؟ این زمانی است که شما باید ویولن را تمرین کنید.این زمان برای افراد مختلف متفاوت است. این زمان می تواند درست زمانی باشد که شما از خواب بیدار می شوید، در وسط روز باشد و یا حتی ممکن است نیمه شب باشد. این زمان می تواند ۲ ساعت طول بکشد یا می تواند ۲۵ دقیقه طول بکشد. چه زمانی برای تمرین شما بهتر است؟ برنامه های دیگر خود را برای آن زمان پاک کنید و تمرین خود را به آن زمان موکول کنید. این واقعا برای من به عنوان یک مبتدی مناسب است تا اهداف من را تعیین کند و روش تمرینی مناسب داشته باشم.

یک مکان خوب و آرام را برای تمرین ویولن انتخاب کنید.

یک مکان خوب و آرام را برای تمرین انتخاب کنید. شما نیاز به یک فضای تمرین دارید که دور از هر گونه حواس پرتی باشد. هیچ گونه وسیله ای مانند تلویزیون، تلفن و یا دوستان یا اعضای خانواده در محل تمرین شما وجود نداشته باشد. در حالت ایده آل، فضای باز و بدون سر و صدا جایی است که در آن احساس می کنید که واقعا می توانید کارهایتان را انجام دهید. علاوه بر این، این نکته را در نظر بگیرید که محل تمرین نباید جایی باشد که دیگران را ناراحت کند.

همه چیزهایی را که لازم دارید بیاورید.

به منظور شروع به کار، به موزیک، به مداد و کاغذ نیاز دارید و به این صورت موزیک شما برای شروع آماده است. ما در اینجا ویولن را ذکر کردیم؟ آن هم به همین شکل آماده است. چه چیز دیگری به شما کمک می کند؟ برای بعضی از آنها یک صندلی خاص یا یک دستگاه ضبط نیز لازم است. شما به احتمال زیاد برای چند ساعت در آنجا خواهید بود، بنابراین بهتر است خود را برای آن آماده کنید.

احساس راحتی به خودتان بدهید.

علاوه بر توجه به چیزهایی که در حقیقت نیاز دارید، به چیزهایی که تمرین را آسان تر می کند نیز توجه کنید. یک بطری آب، یک شلوار راحتی، یک میان وعده و هر چیز دیگری که نیاز دارید با خود بردارید. احساس خوب باعث می شود که تمرین شما کاراتر باشد و تمرکز را آسان تر کند. اگر شما در حس و حال تمرین نیستید، تمرین خود را به زمان دیگری موکول کنید.اما اگر از لحاظ فیزیکی احساس خوبی داشته باشید، تمرین ساده تر می شود.

نگران مدت زمان تمرین نباشید.

در حال حاضر نگران مدت زمان تمرین نباشید. شما می دانید که بسیاری از مردم بر این باورند که تا زمانی که این کار را برای حدود ۱۰۰۰۰ ساعت انجام ندهید در این کار خبره نخواهید شد؟ . این ۱۰۰۰۰ ساعت را عمیق تمرین کنید. این بدین معنی است که اگر شما برای ۲۰،۰۰۰ ساعت تمرین کنید و تمرکز نکنید، هنوز هیچ چیز خوبی نخواهید داشت. بنابراین واقعا در مورد مدت زمان تمرین نگران نباشید. تا زمانی که تمرکز دارید، شما پیشرفت می کنید. ما در مورد این بعدا کمی بیشتر صحبت می کنیم، اما در حال حاضر فقط نگران تمرکز روی دقیقه ها باشید. بعد از این در نظر داشته باشید که تمرین باعث عادت می شود. و همه عادت ها خوب نیستند.

خودتان را گرم کنید.

شما نباید ,وقتی سرد هستید اجرا کنید. با انگشتان دست خود با تناسب، نواختن نت های آهنگ به سرعت و پشت سر هم، تمرین را شروع کنید.با توجه به اینکه چقدر وقت دارید، جلسه گرم شدن شما باید حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد. ایده خوبی است که بر کلید قطعه ای که روی آن کار می کنید نیز کار کنید.

هدف روزانه خود را تعیین کنید.

هر بار که به اتاق تمرین می روید هدفی در ذهن خود داشته باشید. و این هدف نباید صرفا “تمرین ویولن” باشد. این هدف باید چیزی خاص باشد. هدف شما می تواند درباره کار باشد. این که در جایی یک مشکل دارید آن را برطرف کنید یا یک موضوع جدید را شروع کنید ، و آن را با علامت زدن با خط مشخص کنید . و سپس در پایان شما می دانید که شما آن را به صورت کامل انجام داده اید و یا خیر.

توجه داشته باشید که با هر جلسه، هدف شما به احتمال زیاد تغییر خواهد کرد. یک به یک، هر هدف کوچک از بین می رود، تا زمانی که شما در مورد مسائل بیشتر و بیشتر ماهر می شوید. این به شما یک حس پیشرفت و موفقیت را نیز خواهد داد، که در انگیزه شما برای ادامه حرکت کمک می کند.

برای حل مشکل آزاد باشید.

اغلب زمانی که هر کسی هر چیزی را تمرین می کند، فقط آن را دوباره و دوباره انجام می دهد تا زمانی که خسته شده و به آن نیاز داشته باشد. این عمل خوب نیست. این نوع تمرین اشتباهات شما را نشان می دهد.هر زمانی که مشکلی پیش می آید، مایل باشید که آن را از بین ببرید، به این موضوع نگاهی داشته باشید و سپس آن را به صورت متفاوتی انجام دهید.این کار زمان بیشتری خواهد برد، اما این به شما کمک خواهد کرد که اهداف خود را برآورده کنید. جایی که در آن مشکل دارید را برطرف کنید و بخشی از آن را که شما را به چالش می کشد پیدا کنید. سپس بر آن بخش تمرکز کنید. به آرامی شروع به اجرای آن کنید تا زمانی که به صدای بهتری می رسید.

صدای خود را ضبط کنید.

وقتی که ما عصبانی می شویم، نمی توانیم تشخیص دهیم این که آیا ویولن است یا خیر، مغز ما بر روی انجام دادن کار متمرکز است و ما اغلب متوجه می شویم که آنچه انجام می دهیم اشتباه است.مثلا متوجه می شویم که پای ما بیش از حد به سمت راست بر روی دیوار حرکت کرده، یا اینکه ما یک نت را یک سوم بیش از حد پر کردیم. اما اگر صدای خودتان را ضبط کنید، می توانید به عقب برگردید و بشنوید که در آن اشتباه کرده اید، حتی اگر در وهله اول آن را متوجه نشوید.

اگر شما در حال گذر سریع از آن هستید، آن را طبقه بندی کنید. مجموعه ای از نت ها، را قبل از حرکت (d-d-d-d-e-e-e-a-a-a-a-) اجرا کنید، هر یک از نت ها را سه یا چهار بار تکرار کنید. همانطور که به آن عادت کرده اید، الگوی خود را از دست داده و می توانید نت های اضافی را بیرون ببرید.

درباره موسیقی خود فکر کنید.

تصور کنید یک قطعه موسیقی را به کامپیوتر بدهید و آن را اجرا کنید.از لحاظ فنی، درست است، اما خوب در نمی آید. برنامه موسیقی شما توانایی شما برای تفسیر و اجرا کردن قطعه با احساس را نشان می دهد.اگر نت های شما فاقد چیزی باشند، این امر می تواند بسیار خوب باشد.

برای پیدا کردن این شروع کنید، با مقادیر مختلف و تنوع در تن صدا، سبک و شدت آن آزمایش را شروع کنید. و هنگامی که آن را به خاطر سپردید، شما برای کشف آزادتر خواهید بود. هنگامی که دیرینه شده است، شما قادر خواهید بود که خود آن را بسازید.

کار بر روی مهارت های بدوی خود را انجام دهید.

اجرای ویلون بسیار خوب است، شما باید بتوانید موزیک هایی را که در حال اجرا کردن و بدست آوردن آن هستید، شبیه یک موسیقیدان موسیقی جاز بشنوید. این مهارت باعث می شود شما و موسیقیدان شبیه هم شوید. حتی اگر بخواهید نت های مختلفی را اجرا کنید، می توانید آن را بشنوید. هنگامی که قطعه ای را از دست داده اید، سعی کنید دل خوشی خود را حفظ کنید و ببینید چه اتفاقی افتاده است.

برای آزمایش، با پخش پایه ای از یک آهنگ که به خوبی می دانید، شروع کنید. سپس در حالی که شما در انتها به کار خود ادامه می دهید،آراستن اجرا را به خوبی ادامه دهید. این قطعه به یک سطح کاملا جدید می رسد و بسیار آزاد می شود.

هنگامی که اصول اولیه را فرا گرفتید، سعی کنید آهنگ هایی را انتخاب کنید که می خواهید یاد بگیرید و آنها را به طور خاص یاد بگیرید. این به شما کمک می کند که تمرین کنید، که این نیز سرگرم کننده است، زیرا شما چیزی را انتخاب کرده اید که می خواهید یاد بگیرید.

بنیه خود را بسازید.

پخش ویولن می تواند به طور شگفت انگیزی بر روی یک فرد تاثیر گذار باشد، به ویژه اگر شما ذهنی به آن دسترسی پیدا کنید. در ابتدا، شما متوجه خواهید شد که عبور از یک جنبش دشوار است و زیان هایی را برای شما به ارمغان می آورد. یک قطعه تکمیل شده را در قسمت هایی از آن اضافه کنید. هنگامی که احساس خستگی می کنید دست نگه دارید، ، و کارهایی را که برای جلسه فردا باید انجام بدهید را یادداشت کنید.

گاهی اوقات این ایده خوبی است که تمرین کنید مثل اینکه در حال انجام هنرهای نمایشی هستید. آنها دو سطح بسیار متفاوت انرژی هستند و خوب است بدانیم کجا بنیه شما نادرست است. در صورت امکان، از طریق وزن درست بروید و ببینید که چه احساسی به شما می دهد. بسیار مهم است زمانی که دستهایتان صدمه دیده باشد تمرین کنید. به همین دلیل است که شما باید مقدار کمی از تمرین را شروع کنید، در غیر این صورت ممکن است به مچ دست یا پشت شما آسیب برساند.

زمان تمرین ویولن خود را حساب کنید .

به یاد دارید که ما در ابتدای این مطلب چگونه درباره نگرانی در مورد صرف زمان بحث کردیم؟ خوب است که هر روز تمرین کنید، اما فراتر از آن، نوع تمرینی است که شما انجام می دهید. میزان تمرین، ۵ ساعت در روز تقریبا به همان اندازه خوب است که به عنوان مثال ۱ ساعت تمرین کرده اید و روی آن متمرکز شده اید.

بنابراین وقتی آنجا هستید، خودتان تمرکز کنید و مواظب باشید که اشتباهات خود را تکرار نکنید. تمرین بی مورد چیزی است که پیشرفت مردم را متوقف می کند، زیرا تمرین شما در پیشرفت هیچ جایی ندارد و خسته کننده و کسل کننده است.

شما آن را دوست ندارید، و انگیزه خود را از دست می دهید، تمرین ویولن را متوقف می کنید، و فقط بدتر می شوید. سعی کنید هر روز حداقل یک بار تمرین کنید. شما مجبور نیستید یک ساعت در روز تمرین کنید، با ۱۵ دقیقه در روز شروع کنید، و اگر بتوانید کار خوب را ادامه دهید، می توانید هر روز یک ساعت تمرین را افزایش دهید.

پیشرفت خود را بنویسید.

خلاصه، هرگز به حافظه خود اعتماد نکنید. شما در مورد خودتان فکر می کنید، “فکر می کنم دیروز جایی در این جا تمرین را متوقف کردم. و من با این قسمت مشکل داشتم، اما واقعا نمی توانم آن را بفهمم.” واضح است که این کار شما خیلی خوب نخواهد بود. در عوض، یک دفتر یادداشت را با خود بیاورید و بعد از اتمام کار، جمع بندی روزانه تمرین خود را بنویسید.

سپس فردا شما می توانید دقیقا از همان جایی که تمرین را ترک کردید کار را ادامه دهید.هر چیزی را که فکر می کنید مفید باشد، بنویسید یا اینکه مشکلی داشته اید و یک روش که در مورد مشکلی که برای شما پیش آمده بود پیدا کرده اید را نمی خواهید فراموش کنید. شما حتی می توانید میزان تمرین روزانه خود را یادداشت کنید و همچنین برنامه هفتگی را که برنامه ریزی کرده اید بنویسید.

به زمان شوخی کردن پایان دهید.

در پایان هر جلسه، شما مستحق پاداش هستید. ده دقیقه را صرف کنید تا سرگرم شوید مثلا یک قطعه آسان را به روشی که دوست دارید بنوازید. آن را به یک سرود تبدیل کنید، آن را سریع کنید و ببینید که چقدر متفاوت است که آن را تغییر دهید.

یک قطعه ای که باعث می شود شما لبخند بزنید را اجرا کنید به طوری شما متوجه خواهید شد که این نیز بهتر و بهتر خواهد شد.این تمرین می تواند هر روز از روز قبل مدت طولانی تری طول بکشد. این ۱۰ دقیقه ممکن است به نظر کمی اتلاف وقت باشد اما در بلندمدت می تواند ارواح شما را محافظت کند.

نوشتن یادداشت های پایانی، تمرین را بسیار آسان تر برای بازگشت به فردا, پس فردا و روزهای بعد می کند. تمرینات خود را به فواصل زمانی منظم که می توانید انجام دهید و پس از تمرین به مدت یک ساعت بدون استراحت برای چند دقیقه توقف کنید.

 

مقالات دیگر:

 

شما عزیزان علاقمند می توانید برای سفارش ساخت ویولن خود با ما تماس بگیرید و یا اگر به نوازندگی و اموزش ویولن علاقمند هستید باز هم می توانید با فرمی در سایت آموزشگاه ماهون پر کنید و از ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

فهرست مطالب

اشتراک گذاری مطلب

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به چت
به کمک نیاز دارید؟
سلام میتونم کمکتون کنم؟