اشتباهات رایج هنگام نواختن ویولن

در این مقاله می خواهیم با ذکر اشتباهات متداول هنگام نواختن ویولن به شما کمک کنیم تا این اشتباهات را تصحیح و ازبین ببرید. پس اگر تازه نوازندگی ویولن را آغاز کرده اید این مطلب را از دست ندهید و تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

اشتباهاتی که در نواختن ویولن ممکن است رخ دهد

۱) کار نکردن با Metronome

ما برای یاد گرفتن آشپزی نیازمند کتابی هستیم تا با آن آشپزی کردن را بیاموزیم. موسیقی نیز همین طور است باید آن را بتوان اندازه گیری کرد. هنگام نواختن آهنگ با ویولن ، باید آن را مطابق سرعت آهنگ اجرا کنیم ، در غیر این صورت آهنگ خوب به نظر نمی رسد و همچنین کسی که در حال پخش آن است به درستی نمی تواند احساسش را منتقل کند.

بنابراین ، باید تمرینات خود را  را با دستگاه مترونوم در شرایط مناسب انجام دهیم و سرعت را با توجه به ظرفیت نواختن ویولن خود افزایش دهیم. مترونوم مانند کماندو کوهستانی است که بدون نقشه باقی مانده است ، اگر یک کماندو کوه بدون نقشه باقی بماند ، می تواند به طور تصادفی وارد جامعه دشمن شود و با موقعیت هایی که نمی خواهد مواجه شود. اگر از مترونوم در ویولن استفاده نکنید ، ممکن است با شرایط نامطلوب روبرو شوید. پس فراموش نکنید که نوازندگی ویلن را با دستگاه مترنوم یاد بگیرید.

۲) نادیده گرفتن توسعه فنی

یک مکانیک باید از تمام اجزای ماشین باخبر باشد. به اصلاح عامیانه همه ی قطعات خودرو را فوت آب باشد. نوازنده ویولن نیز باید به همین صورت است باید تمام قطعات ویولن را بشناسد. تا بتواند نواختن ویلن را به طور حرفه ای ادامه دهد.

 

شما عزیزان علاقمند می توانید برای سفارش ساخت ویولن خود با ما تماس بگیرید و یا اگر به نوازندگی و اموزش ویولن علاقمند هستید باز هم می توانید با فرمی در سایت آموزشگاه ماهون پر کنید و از ما مشاوره رایگان دریافت کنید. 

 

۳) فشار دادن بیش از حد

از آنجایی که ویولن ابزاری بی پروا است ، رایج ترین اشتباه ویولن فشار دادن بیش از حد است. مهمترین تمرینی که در این زمینه می توانید انجام دهید این است که با بررسی اینکه آیا نت های روی صفحه چگونه است ، یک دستگاه مترونوم همراه خود داشته باشید و با آن کار کنید.داشتن مترونوم برای مبتدیانی بسیار مناسب است.

۴) تلف کردن وقت در زمان تمرین

متأسفانه این اشتباهی است که نه تنها برای ویولن بلکه برای سایر سازها اعمال می شود. وقت خود را حفظ کنید. درست همانطور که به مدرسه می روید تا یاد بگیرید که چگونه در مدت زمان کوتاهی خواندن و نوشتن را یاد بگیرید. تکالیف خود را در خانه انجام دهید.  باید وقت خود را برای یادگیری نواختن ویولن این گونه بگذرانید. در غیر این صورت ، روند یادگیری شما طولانی خواهد شد ، حتی ممکن است نادرست یاد بگیرید. برای تکرار آنچه آموخته اید حداقل برای یک ساعت در روز وقت بگذارید. صرف نظر از آنچه می خواهید بیاموزید، باید وقت کافی را صرف کنید.

 

 مقالات مرتبط: 

فهرست مطالب

اشتراک گذاری مطلب

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter

2 پاسخ

  1. سلام خدمت اساتید محترم قیمت یک ساز ویولن ایرانی نواز چند در میاد ممنون میشم اطلاع دهید….

    1. سلام و درود با استاد طاهری از طریق تماس تلفنی میتوانید مشاوره دریافت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به چت
به کمک نیاز دارید؟
سلام میتونم کمکتون کنم؟