خرید ویولن دست ساز


آیا خرید ویولن دست ساز انتخاب مناسبی است؟ آیا شما آماده خرید اولین ویولن خود هستید؟  یک ویولن خوب دارای چه ویژگی های است؟
اگر شما از آن دسته آدم هایی هستید که می خواهید ویولن بخرید و تازه اFین حرفه را شروع کنید. تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.
 

۵ نکته که در هنگام خرید ویولن دست ساز باید به آن توجه کنید

خرید ویولن دست ساز


۱- چرا باید از فروشگاه معتبر ساز بخریم؟ 

اگر شما از آن دسته اشخاصی هستید که وسایل و مایحتاج تان را همیشه از اینترنت خرید می کنید در انتخاب و خرید ویولن دست ساز کمی حوصله به خرج دهید و احتیاط کنید. چون یک ویولن دارای ظرافت خاصی است که قبل از خرید باید به آنها توجه کنید. خیلی از افراد ود جو هستند که ویولن های با کیفیت های بسیار پایینی را تولید می کنند و با کمی ارزانتر آن را وارد بازار انلاین می کنند.
 
نوازندگان حرفه ای می دانند که قبل از خرید ویولن دست ساز باید نگرانی های را درباره نوع چوب و نوع ساخت و یا حتی سازنده بدانند و قبل از خرید آن ها را کاملا بررسی کنند.
 
خرید ویولن دست دوم کاری بسیار پر ریسکی است اگر شما مبتدی هستید توصیه می کنیم که هرگز این کار را نکنید و از فروشنده مجاز خرید خود را انجام دهید چرا که خرید از فروشگاه ها و یا اشخاص معروف باعث می شود که شما از گارانتی و تضمین بازگشت پول خود مطمئن شوید.


۲-تست صدا قبل از خرید ساز چگونه است؟

هر ویولون دارای صدای منحصر به فرد و “شخصیت” است. حتی ویولون های ساخته شده توسط برخی از بزرگترین سازندگان ویولون در تمام دوران (Stradivari، Amati و Guarneri) با یکدیگر متفاوتند.
 

انتخاب و خرید ویلن کمی سلیقه است و افرادی ممکن است که از خرید مارکی بسیار راضی باشند و عده ای نه. شما باید قبل خرید ویولن دست ساز حتما صدای آن را تست کنید و با آن ساز احساس و ارتباط خوبی برقرار کنید.  بنابراین مهم است که زمان زیادی را برای آزمایش آن در پیش بگیرید تا حس دقیق آن را تجربه کنید.

به نظر دیگران گوش نکنید، بلکه خود را در طول این روند فرا بگیرید. باز هم، این انتخاب شخصی است اگر احساس می کنید یک پیوند یا ارتباط با آن احساس و صدای آن ساز به دلتان نشسته آن را بخرید.


۳-جنس فروخته شده پس گرفته می شود

در این بازار بزرگ می توانید ویولون را خریداری کنید و اگر از آن ناراضی بودید آن را پس بفرستید این حق را تنها کسانی به مشتریان خود می دهند که از کار خود مطمئن هستند پس بنابراین همیشه از جاهایی خرید کنید که بدانید این تضمین وجود دارد که در صورت ناکوک بودن و بد بودن ساز بتوانید آن را پس داده و مبلغ خود را استرداد کنید. باید حداق زمان بین ۱۵ تا ۳۰ روز را برای بازگشت ساز خرید شده را باید مد نظر گرفت تا اگر مشتری ناراضی باشد آنرا برگرداند.

خیلی از فروشندگان تنها زمانی با شما بر خورد خوبی دارند که جنسی را از آنها خرید کنید و اگر از محصول آنها ناراضی باشید دیگر به هیچ عنوان مبلغ را به شما پس نخواهند داد. پس بنابراین نکته بسیار مهمی است به آن توجه کنید.


۴- گارانتی ویولن دست ساز چگونه است؟

یک ویولن جدید باید نوعی ضمانت نامه داشته باشد. ۱ یا ۲ سال گارانتی حداق زمان خوبی برای ضمانت است. باید تمام موارد از جمله نوع چوب و نوع موادی که در ساز کار شده است در ضمانت نامه وجود داشته باشد . در خیلی از ویولون های دست دوم ضمانت نامه ای وجود نداد پس به این مورد حتما توجه کنید.


۵-خرک ساز ویولن

خرک ویولن، از دیگر اجزای مهم ویولن است باید دقیقا بین دو دریچه خروج صدا که به شکل f هستند، قرار گرفته باشد و سالم باشد. گوشی های ساز که از دیگر لوازم جانبی ویولن است باید به راحتی در جای خود بچرخند، گیر نداشته باشند و سیم را پاره نکنند. البته این کار نیازمند مهارت و دقت است.

فهرست مطالب

اشتراک گذاری مطلب

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter

نویسنده ی متن

تیم تولید محتوا افق وب

تیم تولید محتوا افق وب

تولید محتوا و طراحی انواع سایت ها

مشاهده تمامی مطالب

2 پاسخ

    1. برای دریافت راهنمایی در زمینه خرید ساز میتوانید با شماره های تماس موجود در سایت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود به چت
به کمک نیاز دارید؟
سلام میتونم کمکتون کنم؟