آموزش ویلن

برای آموزش ویلن یک سری تکنیک ها و هنرهای وجود دارد که که تا آنها را ندانید نمی توانید حتی آن را شروع کنید. نوازندگان زیادی هستند که ساعت های بی شماری را برای تمرین و آموزش ویلن اختصاص می دهند و در حال اصلاح تکنیک های هنری خود هستند. خیلی از نوازندگان ساعتها نت ها را امتحان می کنند و و به صورت خطا و ازمون می نوازند گاهی بی قاعده این کار را انجام می دهند و از دل همین بیقاعدگی ممکن است گاهی موسیقی را بیافریند که تا به حال نمونه آن در هیچ جای دنیا وجود نداشته باشد.

این نوازندگان وقتی موفق می شوند نام موفق ترین سازندگان را از آن خود می کنند.

به عنوان مثال، تابیا زیمرمن، ویولت مشهور آلمانی، متعهد به دخالت عاطفی نوازندگان همکار و همچنین اعضای مخاطب است. و هیچ شکی نیست که این شخصی سازی سبک به ظهور Tabea به رده از مشهور مشهور (و محبوب) violist. در حالی که هرگز نباید سعی کنید سبک دیگری از موسیقیدان را تقلید کنید، وقت آن است که به خود رجوع کنید و به اتصال شخصی و بیان طبیعی موسیقی ضربه بزنید؛ پس از آن بر روی یک سبک عملکرد منحصر به فرد که شما را از دیگر نوازندگان در کلاس خود، رقابت، رتبه و غیره

۵ نکته که برای آموزش ویلن باید بدانید

نوع چوب ویولن

کیفیت صدای تولید شده توسط ویولون شما با نحوه ساخت آن و موادی که از آن ایجاد شده است، در ارتباط است. بنابراینمهم است که ویلنی که می خرید از چه نوع چوبی ساخته شده باشد. نوع چوب و نوع ساخت بر کیفیت صدایی که تولید می کنید موثر است.

 

فشار انگشتان بر ساز

فشار بر ساز بر کیفیت صدای ویولون تأثیر می گذارد. از آنجا که انگشت اول دست خود را بر روی شما قرار می دهد، اکثریت فشار را اعمال می کند تا تمرین صدای ویولون را بهبود بخشیده و کنترل فشار شما را بر روی هر ضربه شانه ای افزایش دهد و به طور متناوب افزایش و کاهش فشار را با این انگشت اعمال می کنید.
 

نوع آرشه

از نظر متریال ،چوب پرنامبوک بهترین انتخاب برای آرشه است. چوب برزیل هم برای ساخت آرشه های دانش آموزی استفاده می شود. در سال های اخیر فیبر های کربنی جایگزین چوب در ساخت آرشه شده اند. برخی بر این باورند که فیبر های کربنی کیفیتی به خوبی چوب های پرنامبوک دارند. گزینه ی آخر آرشه های فایبر گلاس می باشند که معمولا هنر جویان از آنها استفاده می کنند.

موی آرشه به صورت سنتی از موی اسب سفید بدست می آید. جایگزین های بسیاری در سالهای گذشته مورد امتحان قرار گرفته ولی باز هم موی اسب بهترین گزینه می باشد. برای اطلاعت بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ای با نام نوع آرشه و چگونگی انتخاب آن مراجعه کنید.

 

نوع گرفتن ساز

این عامل دیگری است که تأثیری ظریفی بر نوازندگی شما دارد. برای این کار می توانید از مربی و معلمی کمک بگیرید و یا ویدیو های آموزشی را مشاهده کنید.
 

سیم های ویلن

نکته دیگری که در آموزش ویلن مهم است سیم ویولن است. سیم ویولن مستقیما در عملکرد ساز تاثیر گذار است و  می بایست ارتعاش و چسبندگی خوبی داشته و با دوام، محکم و همچنین دارای پاسخگویی مناسب باشد. سیم ها باید باهم در هماهنگی باشند و مثل یه مجموعه هماهنگ باهم کار کنند تا وقتی از یک سیم به سیم دیگری می رویم هیچ تفاوتی در تن و فشار سیم احساس نشود.

هیچگاه سعی نکنید تغییری در سیم ها (سل) و (ر) و (می) به وجود آورید، زیرا در بیشتر موارد یک تغییر کلی برای هر سیم منجر به ناهماهنگی در عملکرد ساز می شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ای با نام معرفی و بررسی سیم های ویولن مراجعه کنید.

 

فهرست مطالب

اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در google

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به چت
به کمک نیاز دارید؟
سلام میتونم کمکتون کنم؟